.

.

Tourna Откажат од Тежина Тенис Stringing Машина -150-CS

Tourna Откажат од Тежина Тенис Stringing Машина -150-CS

DEN 5518.80

Пристапност
Во достапна форма

На Tourna 150-CS е висока вршење на откажат од тежина на машина во економска цена.Доаѓа со клешти, awl, и клуч сет.Изградена во владетел.Премиум Tourna прецизност електронски машини вклучуваат Коцка, 800-ES, 700-ES, и 600-ЕС.Напон спектар, е 15 до 81lbs.Без разлика, СИТЕ Tourna Машини имаат исклучително мазна бази и се лесни за употреба.Колку е повисок бројот на racquets, повеќе вредни и корисни премиум карактеристики стане на секоја машина.Во зависност од вашиот буџет, може да се утврди она што функции се најважни за вас.Погоден за Тенис, Сквош, и Бадминтон со адаптери се продава одделно.Доаѓа со два 5-заб, се лизга, брза акција, ротирање и прилагодливи вртливата стеги и конус заклучување на вртливата база стегање систем.Ултра мазна песна база и ергономски простор за заштеда на енергија целосна 360 степени плочата со кочница го одделува овој Tourna машина од другите.Сите овие се постојано-се повлече машини со напредни микропроцесори технологија и исклучително чувствителни електронска tensioners.Вкупната тежина е 53 кг.На Tourna Премиум Капка-Тежина Stringing Машина е направен со супериорен компоненти за леснотијата на користење.5 инчи, широк.Вие навистина треба да се запрашате, колку racquets ви се случува да string неделно?. 2 годишна гаранција.Лесен за употреба Ротари String Gripper прави вметнување на гудачки и влечење тензија лесно.Мазна песна база, го прави лесно да ги користат и да работат.Иако помалку скапи, мазност на бази, квалитетни компоненти, и леснотија на користење поставите овие Tourna машини за разлика од конкуренцијата.На помалку број на racquets, повеќе толерантна тоа е да се живее без дополнителни услуги.СИТЕ имаме 6 точка планината и ергономски 360 ротирачки основи.

Главните карактеристики

Избор на клиент