.

.

Gua Ша, GuaSha Алатка за Лице, Gua Ша Стружење Масажа Природни Jade Лицето Вратот и Телото Акупресурата Scraper Терапија Алатка (GUA ША ОДБОР)

Gua Ша, GuaSha Алатка за Лице, Gua Ша Стружење Масажа Природни Jade Лицето Вратот и Телото Акупресурата Scraper

DEN 134.16

Пристапност
Во достапна форма

На jade лице ролери и gua ша алатка се направени од оригиналниот кварц, се зголеми кварц е крајната љубов камен промовирање на само љубовта и, исто така, крајната убавина камен : Анти-стареење, анти-брчки линија, намалување на темните под очите.Надгради Тивка Дизајн - На jade ролери дизајн со бучава-слободен силикони insert, можете да го користите вашиот jade ролери непречено, без било какви потешкотии.Jade ролери & guasha одбор може да се промовира циркулацијата на крвта, намалување на брчки, релаксирачки фацијална масажа оставајќи го ви со светли кожата и опуштено доброто расположение.Роуз Кварц Guasha Алатка - сетот вклучува jade ролери и една gua ша стружење масажа алатка.Значајно & Специјален Подарок за Секоја Прилика - Одлична здрава подарок на семејството или пријатели на Денот на Мајката, Таткото Ден, Божиќ, Роденден, денот на Благодарноста итн.Gua ша масажа помага при протокот на крв и да се создаде "кревање" ефект на вашата кожа, која може да помогне да се намали токсини во вашето тело и да се промовира исцелување.Тоа се работи за да се зголеми протокот на крв под кожата и циркулацијата во мекото ткиво под кожата.Роуз Кварц gua ша алатка исто така, има функции на навлажнувачки и промовирање на мускулите, расчистување подалеку од топлина и детоксикација, смирување на нервите.

Главните карактеристики

Избор на клиент