.

.

Француски Сапун, Традиционалните Savon де Марсеј (Кокосови (Noix de Коко)) од страна на Savon де Марсеј

Француски Сапун, Традиционалните Savon де Марсеј (Кокосови (Noix de Коко)) од страна на Savon де Марсеј

DEN 94.80

Пристапност
Во достапна форма

Органски Сапун Бар - сапун е збогатен со органски шеј путер и е направен од 100% растително база која хидрира, омекнува и штити кожата, благодарение на својот состав, кој е исклучително богата со витамини A, D, E, F. Кокос Рака Мие - сапун е сигурно да се создаде целосна смисла на физичка и ментална благосостојба.Мирисот доаѓа исклучиво од градот Grasse.Шеј Путер Сапун - Шеј путер има регенеративни и ресторативна својства и помага во борбата против сувост на кожата.Тоа чисти, омекнува, ја храни, фирми и хидрира кожата.Сапун е погодна за сите типови на кожа и го спречува стареење и оштетување на кожата.Savon де Марсеј Сапун - Овие сапун барови се направени во Франција, во срцето на Прованса од страна на Maison du Savon.Тие се познати во светот за доставување на голема мириси, додека одржување на вашето тело да се исчисти и на вашата кожа здрава.Moisturising Сапун Барови - Овие сапун барови хидрат, заштитат и се спречи брчки на кожата.Шеј путер е широко се користи во различни moisturising производи благодарение на својата антиоксиданси кои ги штитат кожата од сонцето штета.Бренд Maison du Savon специјализирана во создавањето на Марсеј Сапуни, како и миризливи сапун, на која е лидер во францускиот пазар, фали повеќе од 250 видови на сапун fragranced од парфеми од градот Grasse.Сите производи се 100% произведено во Франција.Производ Богат со шеј путер, 100% растително база која ја храни, moisturizes, омекнува и штити кожата, благодарение на својот состав исклучително богата со витамини A, D, E, F. Шеј путер има регенеративни и поправка на доблести и помага во борбата против сувост на кожата.Тоа чисти, омекнува, ја храни, фирми и хидрира кожата.Оваа миризлива сапун е погодна за сите типови на кожа.Парфем кој се користи е со висок квалитет, тоа доаѓа од градот Grasse.Состојки Натриум Palmate, Натриум Дланка Kernelate, Аква (Вода), Parfum (Мирис), Butyrospermum Parkii (Шеј) Путер, Глицерин, Натриум Хлорид, Tetrasodium Edta, Tetrasodium Etidronate, Benzyl Салицилат, Кумарин, Ci 77492 (Железо Оксиди), Ci 77491 ( Железо Оксиди), Ci 77499 (Оксиди На Железо).

Главните карактеристики

Избор на клиент