.

.

Deadlywind Fibur-X - Tippmann 14 - Карбонски Влакна Макбаскет Барел - Одговара А5, X7, Phenom, Crossover, BT4.

Deadlywind Fibur-X - Tippmann 14 - Карбонски Влакна Макбаскет Барел - Одговара А5, X7, Phenom, Crossover, BT4.

DEN 1318.80

Пристапност
Во достапна форма

14".Црна.Deadlywind Fibur-X Tippmann А5 / X7 Карбонски Влакна Макбаскет Барел На Deadlywind Fibur-X карбонски влакна буриња се ултра-лесни, точни, и тивко.Тие се користат Навивач заменливи влошки, па еден барел и неколку внесува ќе се направи на работа на повеќе буриња.И со способноста да се affordably трампа на различни теми, на Fibur-X ви се покриени!На Fibur-X барел систем се состои од три дела - На тема адаптер за да одговара на вашиот пиштол тип, а карбонски влакна "главна барел", која е главниот дел на барел (поставува должина), и еден Навивач вметнете кое го поставува понесе на барел.Мерење во просек 64 грама (77 грама со вметнување), на Fibur-X е 2x да 4x полесни од други заменливи вметнете буриња.И тоа е доволно силна да се води со над автомобилот. (Deadlywind веќе се обиделе ова за вас, па вие не мора да се!) За разлика од другите карбонски влакна буриња, Fibur-X барел е изграден со единствена 3 слој изградба. 2x2 сатен Twill надворешни, уни-насока влакна поставени во силна мулти-векторски модел, а потоа супер масна "Silkfiber" внатре што може да биде безбедно swabbed.CNC усогласат-досадно сегмент за вметнување област, CNC-пренесен со 3 реда на директно пристаништа, а потоа рачно собрани и квалитетот селектирани - не Можете да добиете повеќе точни.Забелешка - Можете да го користите Паметен Делови, Гога, Luxe, или Империја "Навивач" insert со овој барел.Мора да имате барем еден "Нишка Адаптер за", еден "Главна Барел", и "Навивач вметнете" за да го користите овој барел систем.

Главните карактеристики

Избор на клиент