.

.

YUYVHH LED Безбедност Светлина Надворешен Сензор за Движење Светилки 1 Пакет Кул Бело 10W 6000-6500K IP65 Водоотпорен Поплава Светилка за Дворот Пат Гаража Патио

YUYVHH LED Безбедност Светлина Надворешен Сензор за Движење Светилки 1 Пакет Кул Бело 10W 6000-6500K IP65 Водоотпорен

DEN 1807.20

Пристапност
Во достапна форма

Заштеда на енергија : На floodlight карактеристики за заштеда на енергија и долг животен век.Во споредба со блескаво светилки и халоген светилки, на место светло може да се спаси повеќе од 85% на електрична енергија.Во споредба со висок притисок натриум светилки и се СОКРИ светилки, неговата служба за живот е повеќе од двојно.Висока Осветленост : Користење на високо-квалитетни LED чип, на место светло карактеристики висока осветленост, висока боја рендерирање индекс, ниска потрошувачка на енергија и ниска топлина.На високо-квалитетни LED драјвер IC што гарантира најдобри перформанси, како што се моментален отворање и не stroboflash.Добар Дисипација на Топлина Ефект : На floodlight доаѓа со висок притисок фрлија алуминиум школка и класичен изглед; се одликува со многу топлина дисипација перки на светилка домување за добри топлина дисипација ефект; светилка доаѓа со зајакнато стакло абажур за добро осветлување ефект, кој е силен и издржлив.Изработени од еколошки материјали, тоа е не-загадувачките и рециклираат.Едноставен за Инсталација : инсталација на место светло е едноставен и лесен.На фиксна стапка може да се ротира и да се прилагоди во рок од 180 степени.Тоа може да се инсталира на плафон, ѕид, земјата или гранка.На место светло е водоотпорен и dustproof, и може да се користи во различни средини.Широк Апликации : На самото место светлата се погодни за магацински простор, гаража, фабрика работилница, двор, градина и така натаму.Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Главните карактеристики

Избор на клиент