.

.

NR2-25 Електрични Преоптоварување Реле Прилагодливи Моторни Заштита Термички 50-60hz(17-25A)

NR2-25 Електрични Преоптоварување Реле Прилагодливи Моторни Заштита Термички 50-60hz(17-25A)

DEN 419.76

Пристапност
Во достапна форма

Изработен од квалитетен материјал, имаат долг животен пат.Оваа термички реле може да се користи во колото на 50-60hz, отценети изолација напон 690 V.Се користи за заштита на фаза пауза кога електричен мотор е преоптоварување.Реле има различен механизам и температурна компензација.Со фаза пауза заштита, рачно и автоматско ресетирање, температурна компензација, патување индикација, тест копчето, стоп копчето.Големина : 17-25 A.

Главните карактеристики

Power frequency:
50-60hz
Optional Rated current:
0.63-1A, 1-1.6A, 1.6-2.5A, 2.5-4A, 4-6A, 5.5-8A, 9-13A, 12-18A, 17-25A, 23-32A
Rated insulation voltage:
690v
Phase break protection:
yes
Manual and automatic reset:
yes
Temperature compensation:
available
Tripping instructions:
yes
Test button:
yes
Stop button:
yes
Installation:
plug-in
Auxiliary contacts:
1NO+1NC
AC 15 220V rated current A 2.73 :
AC 15 380V rated current A 1.58 :
DC-13 220V rated current A 0.2 :
Traverse sectional area:
main loop1-4, auxiliary loop 0.5-2.5
Tripping level:
10A
Fuse specification:
12aM20gG
Weight:
Approx.180g/6.35oz
Package list:
1 * Thermal Overload Relay :
Избор на клиент