.

.

Господар Масажа супериорен одделение ароматерапијата природни масажа Масло - 8oz Шишиња - Благотворно

Господар Масажа супериорен одделение ароматерапијата природни масажа Масло - 8oz Шишиња - Благотворно

DEN 287.76

Пристапност
Во достапна форма

Тоа ќе направи да се смири, смирувачки вашиот гнев, ублажување на болка, донесе удобноста и мирот за телото и расположението.Терапевтски етерични масла содржат Органски Arnica Монтана екстракт од Органски Salix alba екстракт од Органски Camillia sinensis екстракт, Cedrus deodora масло, Lavendula officinalis Citus sinensis масло, Витамин А Palmitate.Превозникот масла натоварен со Brassica napus масло, Glycerol oleate, Сончоглед vinifera масло, Органски Helianthus annu масло, Glycerol oleate, Sesamun indium семе на нафта, Glycereth 7 cocoate, Органски Simmondia chinensis масло, Tocopherol Caprylic/capric триглицериди.Вода Dispersible;Мие целосно надвор од листови лесно.Алкохол и нафтени производи слободни, Paraben слободни и орев масло слободни и направени во САД!.Обезбедува супериорни подмачкување и мазна планирам потребни за масажа.Не-алергиски, contaminant-бесплатно, целосно абсорбента и негување на кожата.Вода dispersible за олеснување на миење и постелнина.Термички избалансиран и нема да се прекине кога се загреани.Нема нафтени производи кои се користат.Не животински состојки или тестирање се користи.Тоа ќе направи да се смири, смирувачки вашиот гнев, ублажување на болка, донесе удобноста и мирот за телото и расположението.Оваа база на масло релаксирачката масажа нафта мешавина со терапевтски етерични масла од Органски Arnica Монтана екстракт од Органски Salix alba екстракт од Органски Camillia sinensis екстракт, Cedrus deodora масло, Lavendula officinalis Citus sinensis масло, Витамин А Palmitate.Превозникот масла натоварен со Brassica napus масло, Glycerol oleate, Сончоглед vinifera масло, Органски Helianthus annu масло, Glycerol oleate, Sesamun indium семе на нафта, Glycereth 7 cocoate, Органски Simmondia chinensis масло, Tocopherol Caprylic/capric триглицериди.Светлината и свиленкаста формула на Мајстор Масажа Ароматерапијата Масло мие надвор лесно, оставајќи листови и крпи во потрага своите најдобри!Всушност, последните споредба студии покажуваат дека нашите масло избелени повеќе од јасно и целосно отколку било кои други масла тестирани!Алкохол и нафтени производи слободни, Paraben слободни и орев масло слободни.

Главните карактеристики

Избор на клиент