.

.

Buck Конвертор Моќ Модул, Dc-dc Зголеми Долар Конвертор 0.5-30v 4а-35w Прилагодливи Регулирани Cc Cv Моќ Модул Снабдување Voltmeter

Buck Конвертор Моќ Модул, Dc-dc Зголеми Долар Конвертор 0.5-30v 4а-35w Прилагодливи Регулирани Cc Cv Моќ Модул

DEN 283.20

Пристапност
Во достапна форма

ЈАСНИ ИНДИКАЦИИ : зелена укажува на излезниот напон и сина покажува излезна струја.LCD ДИСПЛЕЈ : Ова се зголеми и buck конвертор е дизајниран со LCD екран за лесна за читање.БЕЗБЕДНА ЗА ДОЛГО ВРЕМЕ се КОРИСТИ : напон регулаторот модул е со текст обратна врска заштита, обратна врска ќе не изгори; Тоа, исто така, има излез анти-backflow заштита.ПРИМЕНА : автоматско зголемување конвертор може да се користи за DIY проекти.ЗАШТИТНА ОБВИВКА : поттик конвертор esigned со топлина мијалник и заштитни случај за долготрајна употреба.Description DC-DC зголеми долар конвертор е дизајниран со текст крајот обратна врска заштита, обратна врска не горат, излез крајот краток спој заштита.Карактеристики LCD екран, largeâ€'јачина на топлина мијалник, школка за заштита и фан, брзо топлина дисипација.Направени од flameâ€'retardant, corrosionâ€" отпорни и wearâ€'отпорни на удари материјали.Features DC-DC зголеми долар конвертор-Боја : Црна.-Материјал : Пластика.-Големина : 7.8x5x3.7 см/3.07x1.97x1.46 инчи.Напон : 0.5-30 VCurrent и моќ : 4А-35 W/6 A 60 WNOTE : Ова 35 W buck конвертор не е опремена со вентилатор.Пакет Including1 * Зголемете конвертор.

Главните карактеристики

Избор на клиент