.

.

Hanuman Reciting Sita Ram меморија Sita Ram меморија и Господ Ram меморија Давање на Благослов, а Светиот Хинду Верски Постер Сликата со Рамка за Обожување Цел

Hanuman Reciting Sita Ram меморија Sita Ram меморија и Господ Ram меморија Давање на Благослов, а Светиот Хинду

DEN 750.00

Пристапност
Во достапна форма

Господ Hanuman Reciting Sita Ram меморија Sita Ram меморија и Господ Ram меморија Давање на Благослов, а Светиот Хинду Верски Постер Сликата со Рамка за Обожување Цел.Hanuman е vanara (мајмун-како хуманоидни божество), приврзаник на Rama, и еден од централните ликови во Санскритскиот epic Ramayana.Големина на Рамка : - (H) = 24 cms ставаме нашите најдобри напори за да се прикаже различни домот на телото на Господарот Шива.Гледачот може да се купи и го стави Office / Home / на Верски или декорација цел.

Главните карактеристики

Избор на клиент