.

.

Гранд Парада Кафе, 5 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Органски Кенија АА Nyeri Еден Потекло - Muiri Имот - Специјалитет Арабика - Фер Трговија

Гранд Парада Кафе, 5 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Органски Кенија АА Nyeri Еден Потекло - Muiri Имот - Специјалитет

DEN 777.60

Пристапност
Во достапна форма

Вкус Профил : Богат Blackcurrant, Жив Портокал, Свилен Карамел, Чоколадо Тело.Органски Сертифицирани, Кенија АА зелено кафе farmed по снег-ограничени падините на Планината Кенија.Висока надморска Височина Бурбон кафе различни. 100% Специјалност Арабика.Премиум Африкански кафе со структурирана s почитуван кафе регион богат со вулканска почва.

Главните карактеристики

Избор на клиент