.

.

3M 17613-случај Repulpable Flatback Лента R3127, 18 мм x 55 м, Бела (Пакување од 48)

3M 17613-случај Repulpable Flatback Лента R3127, 18 мм x 55 м, Бела (Пакување од 48)

DEN 660.00

Пристапност
Во достапна форма

4.5 мили, extensible хартија подлога, еден двострано лента, одлична отпорност на топлина до 350 степени f.Тенок, силна, conformable поддршка за основа за започнување, tabbing, и се тркалаат затворање, добро за широк спектар на трудови и температури.Repulpable лепило спречува скрши контаминација од не-repulpable splice материјал, ги исполнува или го надминува tappi um-213, постапка, фду во согласност 21 cfr 176.170. Компоненти на хартија и картон во контакт со воден и мрсна храна).Тенка repulpable веб обработка лента достапни во Сина, бела, kraft и црвена боја.Поддршка на оваа лента содржи тенки силикон ослободување слој за да се елиминира потребата за лагер и затоа не е некој. 3 M Repulpable Flatback Лента R3127 е тенка repulpable веб обработка лента достапни во сина, бела и kraft.Ова единствено еднострана лента е лесно да се ослободи слој за непречено да се развивам.Детали : . 3 M Repulpable Flatback Лента R3127 е еден обложени repulpable лента.Тоа карактеристики на kraft хартија поддршка што можат да го издржат rigors на хартија производство и конвертирање.Поддршка е конструиран за оптимална сила за спојување, tabbing и се тркалаат затворање.Тој нуди висок стриже сила, со високи капи, јасно, repulpable лепило дизајниран да се поврзе со широк спектар на хартија оценки.Оваа лента врши и на повисоки температури и е достапен во сина, бела и kraft. 3 M Repulpable Flatback Лента R3127 карактеристики на repulpable, со високи капи транспарентен лепило за цел да обезбеди одлично сврзување сила да широк спектар на производи од хартија, вклучувајќи тешки оценки на хартија.Оваа топлина-отпорни лепило намалува спојување неуспех и се врши во веб-апликациите на температурите се високи, како 400°F/200°C. На repulpable лепило на 3 M Repulpable Flatback Лента R3127 спречува скрши контаминација за не-repulpable маскирање лента.Овој производ ги исполнува или го надминува TAPPI UM-213, постапка, ФДУ жалбата 21 CFR 176.170 и 21 CFR 176.180 за компоненти на хартија и картон во контакт со храна.

Главните карактеристики

Избор на клиент