.

.

3M Полиестер Лента 8992, Зелена, 1 во x 72 yd, 3.2 мили, 36 Ролни по случај

3M Полиестер Лента 8992, Зелена, 1 во x 72 yd, 3.2 мили, 36 Ролни по случај

DEN 8739.36

Пристапност
Во достапна форма

Работи во тешки услови и високите температури кои се движат од 60ºF (50ºC) да 400ºF (204ºC).Чиста отстранување време hightemperature маскирање операции како што се боени.Полиестер филмот нуди одлична термичка и хемиска отпорност, додека одржување на флексибилност.Подебели верзија на 3 M Полиестер Лента 8991. Силиконски лепило обезбедува чиста отстранување од различни површини.Проѕирен зелен подлога обезбедува лесна идентификација и позиционирање.Нашите 3 M Полиестер Лента 8992 е општа намена полиестер лента која се занимва со висока температура маскирање операции како што се прав грб сликарство Обложени со силиконски лепило, оваа лента обврзници за различни тешко површини Тоа е хемиски отпорни и се врши под широк опсег на температури и околини.

Главните карактеристики

Избор на клиент