.

.

MLCS 9548 Професионални Делукс Справување Безбедност Sled

MLCS 9548 Професионални Делукс Справување Безбедност Sled

DEN 1929.36

Пристапност
Во достапна форма

Останете Безбедни.Држи Прсти од Опасни Остри Ножеви.Совршен за Слабо Крст-жито Железнички Намалувања.Заменливи Backer Блок Намалува Невешт Tearout.Мал и Тесен Намалувања Ќе Биде Никаков Проблем со Оваа Алатка.Силна 500 Фунти Двојна Држи Се Стега.Од Производителот Работи совршено за слабо крст-жито железнички намалување, елиминирање на потребата да се направи рутер табела ограда и mitre слот паралелно.Мал и тесен намалувања ќе биде Без проблем.500 lb.држи се стега и посебен абразивни ленти држете го вашиот материјал во место откако ќе се усогласат тоа исплакнете со надворешниот раб.Само планирам sled заедно со вашиот рутер ограда користење на здрав пластична рачка.Го сече на backer блок (намалување невешт tearout), завршувањето на вашиот намали.Backer блок е заменливи, овозможувајќи користење на повеќе профили.Овој голем sled е дизајниран со јасна база и прилагодливи двојна ограда за повеќе сила и цврстина.Оваа тешка должност да се носат санки мерки 6-1/2-Инчен со 16-Инчни со 3/8 Инчи дебела и ќе се одржи до 4-3/4-Инчен широк акции.На справување санки може да се справи со repositioned користење на пред-drilled дупки за монтажа на спротивниот на база.Ова е предвидено за shaper и обратно хранат операции. £ 500.капацитет задржете менгеме има тешки прилагодливи двојна подлога се одржи падови за дури и повеќе сила и цврстина.На справување санки може да се справи со repositioned користење на пред-drilled дупки за монтажа на спротивниот на база.Ова е предвидено за shaper и обратно хранат операции.

Главните карактеристики

Избор на клиент