.

.

SKF 52217 Двојно Насока Удар Лого, 5 Парче, Жлеб Трка, 90° Контакт Агол, ABEC 1 Прецизност, Отворен, Челичен Кафез, Метрички, 70mm Понесе, 125mm OD, 55мм Ширина

SKF 52217 Двојно Насока Удар Лого, 5 Парче, Жлеб Трка, 90° Контакт Агол, ABEC 1 Прецизност, Отворен, Челичен

DEN 167.76

Пристапност
Во достапна форма

Компанијата, основана во 1907 година, е со седиште во Göteborg, Шведска.Ова лого е 90-степен контакт агол во кој топката и внатрешниот и надворешниот raceway контакт точки се на авионот, паралелно со axial оптоварување, со што се овозможува имајќи да добијат високи axial сила.Ова длабоко-мило удар топката имајќи има пет-парче конструкција со две домување подлошки (прстени), а во окното за миење, и две топка-и-кафез удар собранија.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.На подлошки има жлеб raceways кои се во согласност со топки ротирачки меѓу нив, дозволувајќи им на повисоки брзини и удар носивоста од лежишта со рамен raceways.На топки и подлошки се направени од ниска-легура, преку прекалени хром челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња, и лист челик кафез спречува топки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Оваа SKF двојно насока, пет-парче удар топката имајќи има Annular Имајќи Инженери' Комитет (ABEC)-1 прецизност оценка, 90-степен контакт агол, жлеб трки, челик кафези, и отворен изградба.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент