.

.

ЛИФТ-СИТЕ 10 ft. Триаголник, Прашка Кука Синџир Прашка, Одделение 100 Челик, Број на Прашка Нозе: 2

ЛИФТ-СИТЕ 10 ft. Триаголник, Прашка Кука Синџир Прашка, Одделение 100 Челик, Број на Прашка Нозе: 2

DEN 940.80

Пристапност
Во достапна форма

Предмет : Синџир Прашка.Оцена : 100. Број на Прашка Нозе : 2. Синџир Големина : 5/8".Прашка Капацитет Од 30 Степени : 22,600 lb.Издржлива метална ID ознаката е во прилог на прашка.Спецификација : Предмет : Синџир Sling Grade : 100 Number на Прашка Нозе : 2 Chain Големина : 5/8"Прашка Капацитет Од 30 Степени : 22,600 lb.Прашка Капацитет за 45 Степени : 3200 lb.Прашка Капацитет Од 60 Степени : 39,100 lb.Прашка Тип : Триаголник, Прашка Hook Hook Отворање : 2-1/32"Должина на Прашка Нога : 9.1 ft.Господар Линк/Кауција вкупна Висина : 13-1/2"Господар Линк/Кауција Отворање Висина : 8-3/4"Господар Линк/Кауција Отворање Ширина : 4-3/8"Боја : Црна, Orange Finish : Синџир Црна Слој, Фитинзи Прав-Coated Sling Должина : 10 ft.Стандарди : OSHA 1910.184; , ASME B30.9, NACMIncludes : Синџир Прашка Безбедност Билтен Рев 2.12 Прашка Материјал : Steel Sling Хардвер Материјали : Челик".

Главните карактеристики

Избор на клиент