.

.

EMTEK Versailles Mortise Влез утврдени со Појавување Заврши Јаже Лост - Избор на Лево/Десно Предавање - Достапни во 7 Бои - F20330975RLLHUS7 - Лево Раце (LH) - француски Антички (US7)

EMTEK Versailles Mortise Влез утврдени со Појавување Заврши Јаже Лост - Избор на Лево/Десно Предавање - Достапни

DEN 554.40

Пристапност
Во достапна форма

Стандард Mortise Вратата Првично ANSI A115.1. УЛ Наведени Mortise со ANSI F20 или F13 Функција. 2 1/2" или 2 3/4" Backsets .Лост димензии : 4 1/4" должина x 1 1/4" царинење x 2 1/4" проекција.Стандард-нишалка Врата.Повик за Сопствени Цел. 2 3/4" Backset.Стандард Вратата Дебелина : 1 3/4".Се продаваат како комплетен сет.Вклучува Latch и Штрајк Плочи.Може да се нарача со било Месинг Knob, Кристално & Порцелански или Лост.Schlage C Keyway.Надворешноста Проекција е 2 3/4" - Внатрешни работи во Проекцијата Зависи од се Справи со Стил - Целокупниот Зафат дебелина : 1 3/8" - Царинење помеѓу вратата & зафат е 1 9/16" - Плочи дебелина : 1/2" - Стандардни Компоненти : 1 3/8" Навој Цилиндар - 2" Долго Вретено - 2" Топ Rosette Завртка - 1 1/2" Дното Rosette Завртка - Thumbpress - Strikeplate.F20 има механизам за привремено да ги избегне надвор заклучите дека може да се активира со притискање на копчето за ослободување на latch плоча.За да откажете, употреба на стоп копче или проект на deadbolt. - Исто така, достапен во 2 1/2" Backset, надвор замав брави, и други вратата дебелини.ПРЕДАВАЊЕ ПОТРЕБНИ ЗА СИТЕ MORTISE СЕ ЗАКЛУЧУВА.Ве молиме јавете се за сопствени цел.

Главните карактеристики

Избор на клиент