.

.

SAFAVIEH Гроздобер Hamadan Колекција VTH214T Ориентални Традиционалните персискиот Не-Пролевање Дневна Соба и Спалната соба Јадење Дома Канцеларија Област Килим, 9' x 12', Taupe

SAFAVIEH Гроздобер Hamadan Колекција VTH214T Ориентални Традиционалните персискиот Не-Пролевање Дневна Соба

DEN 1394.40

Пристапност
Во достапна форма

Полипропилен. [ДАМКА ОТПОРНИ Започне вашиот килим пребарување со Safavieh и да се истражуваат 100.000 производи денес.За мали до средината на големината на просторот за живеење, 5' x 8' килим прави соба изгледаат и се чувствуваат повеќе пространа.За среден - голем-димензии дневна соба, 8' x 10' или 9 x 12 обезбедува максимална удобност underfoot и додава дел и рамнотежа.За спалната соба, 5' x 8' килим е идеален за целосна или твин големина на кревет, а 8' x 10' или 9' x 12' килим работи добро со кралот или кралицата на големината на креветот.Користете 5 "x 8' правоаголна килим во помали јадење области со маса и 4 – 6 столици.Користете 8' x 10' или 9' x 12' килим во поголем јадење области со маса и 6 – 8 столчиња.Совршено декоративни централен за секоја соба може да се најде во Safavieh е Гроздобер Hamadan Колекција.Класичен мотиви се сликовито прикажани во специфичен нијанси и заврши во античкиот патина.Стручно моќ-loomed на enhanced полипропилен за речиси без пролевање, оваа колекција на килими можат да го издржат високо-сообраќај области на почетниот со леснотија.Гроздобер Hamadan Колекција носи префинет изглед на антиката на денешниот возбудлив дома декор со богато обоени персискиот површина тепих.

Главните карактеристики

Избор на клиент