.

.

INTBUYING Паста Течни Греење Мешање Пополнување на Машина со Вертикална Бункер 5-50мл

INTBUYING Паста Течни Греење Мешање Пополнување на Машина со Вертикална Бункер 5-50мл

DEN 358.80

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран за течности , pasty течност , масло , и тенки прехранбени производи.Тоа може да ви помогне да се пополни планината на квантитативно течности или pasty течност.Пополнување мерач : ротираат за да се прилагоди на пополнување износ, на скалата е јасен и лесен за ракување.Сите не ' рѓосувачки челик тело : 304 задебелена нерѓосувачки челик, исто така, може да биде трајно во суровата средина.Manual/автоматски прекинувач : прирачник/автоматски прекинувач, обезбеди голем број на опции, подобри услови за да се задоволат вашите потреби.Итни стоп прекинувач : вграден-во безбедноста на електричната енергија дизајн, заштита на машина, да се спречат непотребни безбедност несреќи.Овој производ е дизајниран за течности , pasty течност , масло , и тенки прехранбени производи.Тоа може да ви помогне да се пополни планината на квантитативно течности или pasty течност.Греење и Мешање Пополнување на Машина 1. Греење сите видови на крем,течни,сос 2. Температурата е прилагодлив од 0 до 120 степен 3. Температурата може да се контролира На пополнување волумен опсег е меѓу 5ml - 50мл.И машината треба да се поврзете воздушниот компресор за работа.Прв пат кога ќе користите машина, ќе треба да тежат тежината на излез од прилагодување и осигурајте се дека јачината на звукот што сакате.Напон : 110 V/60 Hz површината : Нерѓосувачки челик Спецификација : Пневматски Пополнување волумен (ml) : 5-50 Пополнување точност (FS) : ±0.5% капацитет на Производство (циклус/мин) : 1-25 Применливи толеранција (m3/min) : ≥0.1 Надворешните димензии : 22.44*17.32*17.32(44*44*57 cm) 36.61*13.78*13.39(93*35*34cm) Нето тежина : 11lbs, 39.6 lbs Применливи притисок (Mpa) : 0.4-0.9 Објектот вклучува : 160752 5-50мл Двојна Употреба Греење и Мешање Пополнување на Машина.

Главните карактеристики

Избор на клиент