.

.

Пластични Шиење Владетели, Печ‑Работа Quilting Владетел, Двојна Боја Мерење за Шевови

Пластични Шиење Владетели, Печ‑Работа Quilting Владетел, Двојна Боја Мерење за Шевови

DEN 2059.20

Пристапност
Во достапна форма

Овој производ исто така, може да се користи како сечење владетел во врска со прстен ротари машина.Овој владетел е направен на силна, високо‑квалитетни пластични, се сече, и има нерамни рабови.Со бесење дупки, тоа е погодно да се земе од акрилик владетел, да ги задржи на workbench чисти и не е лесно да се изгуби.На две‑страна на аголот систем е донесен за да бидете сигурни дека прецизно сечење.Броеви и агол знаци се лесно може да се прочитаат, без оглед на левата или десната страна.Со широк спектар на потреби, главно за quilting, шиење, мерење, сликарство и изработка.Функција : 1. Овој владетел е направен на силна, високо‑квалитетни пластични, се сече, и има нерамни рабови.2. Со бесење дупки, тоа е погодно да се земе од акрилик владетел, да ги задржи на workbench чисти и не е лесно да се изгуби.3. На две‑страна на аголот систем е донесен за да бидете сигурни дека прецизно сечење.Броеви и агол знаци се лесно може да се прочитаат, без оглед на левата или десната страна.4. Со широк спектар на потреби, главно за quilting, шиење, мерење, сликарство и изработка.5. Овој производ исто така, може да се користи како сечење владетел во врска со прстен ротари машина.Спецификација : Предмет Тип : Quilting Ruler Function : Може да се користи за мерење, цртање, и stitching Specifications : 4 големини quilting крои rulers Size : Прибл. 11.4 x 11.4 cm / 4.5 x 4.5in15.2 x 15.2 cm / 6 x 6in24.1 x 24.1 cm / 9.5 x 9.5in31.8 x 31.8 cm / x 12.5 12.5 in Package Листата : 4 x Quilting Владетел.

Главните карактеристики

Избор на клиент