.

.

Ohaus D52P50RTR5 Клупата Скала, Мултифункционални Клупата Скала за Стандарден Индустриски Апликации со Гаранција

Ohaus D52P50RTR5 Клупата Скала, Мултифункционални Клупата Скала за Стандарден Индустриски Апликации со Гаранција

DEN 1080.00

Пристапност
Во достапна форма

Ohaus D52 P50 RTR5 Клупата Скала, Мултифункционални Клупата Скала за Стандарден Индустриски Апликации.Мултифункционален Клупата Скала за Стандарден Индустриски Апликации, Видете резултати јасно на големи позадинско осветлување приказ.Алфа-нумеричка тастатура NTEP Заверена Power AC Енергија (Вклучено); Батерија (Не се Вклучени) Втора Скала Input Not Применливи Тест Weight50kg, M1 OIML или ASTM CL F Outputs3 Во/4 Од дигиталниот I/О; 4 - 20m A Display Dot LCD матрица со бела LED светлото Заштита Rating Not Применливи Нето Weight10.0 kg (22.0 lb) Димензии (Височина)118.0 мм (во 4.6) Димензии (Должина)638.0 mm (25.1 во) Димензии (Ширина)305.0 mm (12.0 во) Работни Environment14°F – 104°F, 80%RH, не-кондензирање Платформа Construction Stainless Челик Батеријата Life20 Часа со Батерија на Работната Средина-10°C – 40°C, 80%RH, не-кондензирање Tare Range To капацитет од subtraction Note : За сите Меѓународни Налози, купувачот ќе биде единствено одговорен за царинење, должност и даноци наметнати на пакетот.

Главните карактеристики

Избор на клиент