.

.

Хексадецимален Кап Завртки 316 од не ' Рѓосувачки Челик - 7/16-20 x 2 Делумно Тема Количина-1,000

Хексадецимален Кап Завртки 316 од не ' Рѓосувачки Челик - 7/16-20 x 2 Делумно Тема Количина-1,000

DEN 1077.60

Пристапност
Во достапна форма

Хексадецимален Кап Завртки се завртки со рамо во должина подолго потоа 1-1/4".Тие имаат хексагонална главата, со цел да биде раководена од страна на клуч.Попознат како завртки или завртки.Овие завртки се уникатни бидејќи на нивните провира.Хексадецимален кап завртки се целосно навој во пократки должини (обично до околу 1-1/4 инчен, во зависност од гром дијаметар), и делумно навој со рамо под fastener хексадецимален глава во повеќе должини. 316 од не ' Рѓосувачки Челик Хексадецимален Кап Завртки се погодни за солена вода, морски и хаш средина инсталации.Да се направи наоѓање на она што треба полесно, секој производ големина е проследено со PT или FT.PT се залага за делумно навој и FT се залага за целосно навој.За подолго, целосно навој хексадецимален завртки видите Хексадецимален Допрете Завртки.Хексадецимален Кап Завртки 316 од не ' Рѓосувачки Челик - 7/16-20 x 2 Делумно Тема Количина-1,000.

Главните карактеристики

Избор на клиент