.

.

Не-Стап Медлин Мувла Пан Торта,Крофна Тави за Печење,6-Шуплина Мини Bundt Тави Јаглероден Челик Fluted Цевка Торта Тави за Фурна за Печење,Bagels Торта Печење Послужавник Со?

Не-Стап Медлин Мувла Пан Торта,Крофна Тави за Печење,6-Шуплина Мини Bundt Тави Јаглероден Челик Fluted Цевка

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Премиум Квалитет Материјал : Направен од Висок квалитет на јаглероден челик за чувствувате топлина спроводливост, издржливост, дури и печење.Зајакнати се работ за практично користење и да се избегне warping.Обезбеди подолг живот.Храна одделение Силиконски слој, нема штетни супстанции ослободување на висока температура.Nonstick Фах : Zaldia nonstick медлин пан/cupcake фах карактеристики премиум дизајн кој гарантира вашиот muffins или cupcakes не ќе се држи на дното од вашиот калај за кавга-бесплатно за печење.Одлично не-стап Должност-Тешки торта мувла може да се постигне со помалку масло за готвење и времето за печење.Лесен за Чистење : Измијте се со топла вода/благ сапун и нежно чистење со четка или сунѓер.Рака мие само, машина за миење садови употреба не се препорачува како бојата ќе се случи поради чистење агенти.★После миење , треба да се користат хартиена крпа за да ја исуши останатите влага чувајте го на чиста и сува.Повеќе намени : Нашата медлин мувла не е само за печење 12 традиционалните школка во облик на француски колачи, но исто така и за шеќер колачиња, shortbread, чоколади и бонбони.Ве Готвач : Брзо да се направи со висок квалитет семејни јадења, попладне чај, банкет десерти и други деликатеси.Лесно да се справи со секојдневните готвење, семејство вечера, пријатели собирање, фестивал на прослави, итн.Поминуваат помалку време и треба повеќе да се забавуваат.Стил : Зајакот облик Медлин Мувла.

Главните карактеристики

Избор на клиент