.

.

DERMAdoctor Kakadu C Висока Потентност Вечер Нафта 20% Витамин Ц Естер, Ferulic Киселина & Витамин Е Естри, 1.01 fl мл

DERMAdoctor Kakadu C Висока Потентност Вечер Нафта 20% Витамин Ц Естер, Ferulic Киселина & Витамин Е Естри,

DEN 324.00

Пристапност
Во достапна форма

Унца по унца, Kakadu сливи содржат во просек 55 пати повеќе витамин Ц од Флорида портокали.и тоа е DERMAdoctor Разлика.Чиста + Клинички + Произведени Без Суровост.Зголемете ја вашата убавина спие со DERMAdoctors луксузен и лесни, Kakadu C Висока Потентност Вечер Масло. * Свежа Kakadu Слива содржи во просек 2500mg/100g втората светска војна на Витамин Ц наспроти на Флорида Портокал кое содржи 45mg/100g втората светска војна.Оваа иновативна, научни се концентрира е збогатен со витамин C бустери да ви даде повеќе светли и младешки тен.Нежно се изедначи преку кожата додека се апсорбира.Ние веруваме голема нега на кожата треба да биде чиста, клинички, и без суровост.Ако се јавува нервоза, прекинете со употреба.За надворешна употреба само.Занесе вашата кожа со еден од најбогатите природен Витамин C извори познат на земјата.Имајте на ум дека витаминот содржината на природната храна се проценува и се разликуваат во зависност од условите како што се почвата, температурата, климата.Оваа анти-стареењето еликсир брзо се апсорбира и длабоко продира кожата слоеви, додека сте во одмор за да помогне да се негуваат, хидрат и се брани на кожата предизвикани од влијанието на слободните радикали штета. 2013) и американското министерство за Земјоделство (Март 2014 година).

Главните карактеристики

Избор на клиент