.

.

5 3/4 x 7 Инчен адресар Рефил 14 Листови (28 Страници) одговара на Многу Постари Белег Книги

5 3/4 x 7 Инчен адресар Рефил 14 Листови (28 Страници) одговара на Многу Постари Белег Книги

DEN 310.80

Пристапност
Во достапна форма

5 3/4 x 7 Инчи во Големина, ве Молиме Мерка на Вашите Страници, Брзо и Лесно, 14 Листови, Секој од 14 Sheeets се Печатени На Двете Страни, Простори за 112 имиња, 6 Дупки удирани со тупаници.Хартија е 70 lb тежина, Киселина Слободни и Од Одговорни Извор.Овие страници се вклопуваат книги произведени во текот на неколку децении, 70 фунти хартија Можат да Бидат Потешки или Полесни од вашата моментална страни, тие не се тешки картон, тие Ќе Работат без да биде Претерана.Види хартија забелешка во опис.За да додавате страници и го освежат вашиот омилен адресар.Минимална пакувањето на Производот и на Пакувањето се Рециклираат.Сега Простор за 112 Имиња, 14 Листови, Секој од 14 Листови се Печатени На Двете Страни, 6 Дупки удирани со тупаници,.За хартија..70 фунти хартија е доволно тешки за да напишете адреси на, сигурно е потежок од заеднички 20 фунти печатач, хартија, но тоа не е тешка картон.Одговара на книгите направени во текот на неколку децении, на овие страници можат да бидат потешки или полесни од страниците што сте сега, тие ќе работат без да биде претерана.Овие страници мерка 5 ¾ од 7 инчи.Трудот е од одговорни извор, направени во U. S. A. 14 Листови, секој од 14 Листови се печатени на двете страни, простор за 112 имиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент