.

.

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

DEN 386.40

Пристапност
Во достапна форма

Патент со фуста копчиња затворање.Монтажни бура худ;.Тоа е идеално парче на облека за подигање на децата за време на дождливите денови, да играат во снегот, или работи во текот магла утра.Пред патент до дизајн со копчето фуста;.Кој DWR технологија, оваа момчиња ски јакна е обложена да се застане силно против вода.И мисловните лента служи како безбедносна функција во слабо settings.На Водоотпорен Ски Јакна од ZSHOW ќе помогне на вашето дете топло и пријатно.Овие снег палта фитил влага и пот далеку, кои ги тинејџерски момчиња кул и свежи дури и кога тие се кампување, планинарење, скијање, сноубординг или качување!.Користење на висока густина и издржливи ткаенини, ова руно јакна може да се носи со години и се уште остануваат неговата светла боја и добри топлина.Висока густина .Руно Ветер Јакни Момци Ќе Љубов - се Задржи вашето дете сува на врнежливи денови со нашите тинејџери снег грб - а водоотпорен зимска јакна за деца со ниво на 10000mm H2 O да се заштити од влага.Оваа детска ски јакна е не само стилски, удобен и топол, но исто така тоа може да се носи за број на часови без да се загрозат удобност.Прилагодливи еластична ракави;.Многу деца сакаат да се вклучат во активности на отворено за време на зимата, бидејќи на ладно ветре и прекрасен снег.Оваа зимска јакна за деца карактеристики изолирани надолу алтернативни баласт, дебели и топли да се задржи телесната температура.Докажано да го издржат 10000 mm водоотпорен, вие нема да мора да се грижите за вашите момчиња добивање преплавена во дожд или топење на снег.Без разлика дали тоа е насловот на парк, шетаат наоколу со своите пријатели или возење нивните велосипеди, малку ладен воздух нема да ги задржи внатре.На snowproof ски јакна чува деца топло и пријатно додека аикидо, скијање или уметничко лизгање.Како и добар секојдневно носат одлуки за училиштето, пешачење, патување и кампување.Тоа е зошто тоа е важно да се добие топла и водоотпорен слој за момчиња за да се обезбеди тие да останат snuggly додека тие се истражуваат на отворено.Топла Младите Зимско Палто - Со три заштита слоеви, внатрешен супер меки руно, високо еластична соочи и 4-начин се водат windproof ткаенина, оваа млади снег одговараат помага заклучување на топлина и го спречува студениот воздух од продорен.

Главните карактеристики

Избор на клиент