.

.

Messinian Спа - рицинус - ЧИСТА - 100ML / 3.8 fl.оз

Messinian Спа - рицинус - ЧИСТА - 100ML / 3.8 fl.оз

DEN 911.76

Пристапност
Во достапна форма

100% Природен производ.Чиста рицинус е богата со масни киселини и Витамин Е Познат за помагање на производство на природен колаген, негување и помагање на трепките и веѓите да расте подебели и посилни, навлажнувачки и зајакнување на скалпот, помагање на развојот на здрава коса, спречување на сплит завршува, сувост на косата и кожата и различни проблеми со кожата.Конечно, дава природни сјај и придонесува кон подобрување на изгледот и здравјето на усните.НАЧИН НА УПОТРЕБА : се однесува на трепки или веѓите со памук брис или чиста четка.Не исплакнете е потребно.Се применуваат на скалпот и масирајте нежно со кружни движења или се шири по должината на вашата коса.Оставете го барем половина час, а потоа шампон тоа.Се однесува на телото и лицето директно да областите што сакаат.Parabens слободни Dermatologically тестирани Не се тестирани на животни.

Главните карактеристики

Избор на клиент