.

.

Heatless Виткање на Косата Род Headband за Долго Средна коса,Без Топлински Мрзливи Коса Curler Сет,DIY Спиење Мека Свила Виткање Лента за преку Ноќ(Леопард)

Heatless Виткање на Косата Род Headband за Долго Средна коса,Без Топлински Мрзливи Коса Curler Сет,DIY Спиење

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за користење додека спие.Нашата коса curlers род нема потреба топлина при користење, па тоа нема да предизвика никакви штети на косата.Намалување на топлина штета и да се спречи губење на конфузија.Помогнат на косата здрава и производство на мека и здрава кадрава коса.Користете тоа пред спиење.Следниот ден, ќе може да се добие изненадувачки кадрава коса, без да потрошите повеќе време.Сигурен квалитет и Голема Флексибилност.Виткање на косата Род Headband е направен од високо-квалитет на ЕВА и високо-одделение ткаенина, еднократно и трајно, што не е лесно да падне.Heatless Коса Curler е во одлична еластичност и флексибилност, удобен за носење и може да се користи за долго време.Погоден за сите типови на коса.Погодност за излегување.Тоа е погодно да го користите дома или ги носите кога ќе излезе, и може да се користи за време на готвење, Зачувај вашето време.Како да се користи.Пред да одите на спиење, одвои мал пакет на подолг косата, завиткајте ја на косата curlers, и да ја поправите на косата во место со косата прстен во пакет.Тоа исто така може да се користи кога косата е малку влажни во текот на денот.Соодветна големина.Со должина од 35 инчи и дијаметар на 1inch, Без Топлински Пена за Коса Curlers се погодни за средна и долга коса, создавање мрзливи кадрици, in-стил кадрици и S-облик кадрици, и можат да ги направат своите сопствени брановидни фризури.

Главните карактеристики

Избор на клиент