.

.

Scosche Ритам+ 2.0 Пакет - Вклучувајќи Ритам+ 2.0, Црно Полнење Случај, Розова Замена за околу Рака, и Дополнителни Држачи

Scosche Ритам+ 2.0 Пакет - Вклучувајќи Ритам+ 2.0, Црно Полнење Случај, Розова Замена за околу Рака, и Дополнителни

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

НОВИ РАКА ДИЗАЈН : Флексибилен, Кука Стил armband обезбедува Ритам+2.0 удобно на biceps, triceps, или на горниот дел на надлактицата.ПОДОЛГО траење на БАТЕРИЈАТА : батерија овозможува до 24 часа на тренингот време помеѓу обвиненија.Акции на истите (вклучени) полнење лулка како Ритам 24. СУПЕРИОРЕН во однос на ТОЧНОСТА : оптички сензор технологија во Ритамот+2.0 користи зелени и жолти Led диоди за да се измери крвниот проток за високо прецизни читање со сите тонови на кожата.Вграден акцелерометар дополнително помага во обезбедување на hyper-точни мерења.УНИВЕРЗАЛНА ПОВРЗАНОСТ : Работи со сите Bluetooth Паметни и МРАВКА+ вклучени уреди и опрема : часовници, фитнес опрема, паметни телефони и таблети.Работи со над 200 популарни отчукувањата на срцето следење фитнес апликации вклучувајќи fitdigits, wahoo фитнес, mapmyfitness, runkeeper и повеќе!.ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН : Номинална IP68 – dustproof и водоотпорен изградба може да биде потопен до 1,5 метри за 30 минути изработка на Ритам+2.0 водоотпорен и sweatproof за најтешките вежби.Hyper-точни, исклучително удобно, лесно се поврзани, здрав и стилски.Патентираната оптички сензор технологија во Ритамот+2.0 отчукувањата на срцето следи користи зелени и жолти Led диоди за да се измери крвниот проток за високо прецизни читање со сите тонови на кожата.Вграден акцелерометар дополнително помага во обезбедување на hyper-точни мерења.Valencell Perform Tek биометриски сензор технологија е само постојано отчукувањата на срцето следење на технологија докажано, преку екстензивно тестирање, точни во текот на речиси секоја вежба и во речиси секоја животна средина за да им даде на луѓето значајни фитнес проценки.Високо адаптибилен и удобен, Ритамот+2.0 работи со паметни телефони, smartwatches, и фитнес опрема и има 100ft.безжичен спектар.Нејзините dual-mode радио пренесува да МРАВКА+ и Bluetooth уреди.Ритамот+2.0 има батерија која овозможува до 24 часа на тренингот време помеѓу обвиненија.Компактен полнач и полнење кабелот е вклучена со срцето надгледување и полнење/сметководствена/за чување може да се купи одделно.

Главните карактеристики

Избор на клиент