.

.

MUSSTELA 5 Метри 20cm Долго Tassel чипка Дополнителните Скриј Лента Tassels за Завеси Фустани Работ за Шиење Кроења Облека, Додатоци -Tassel Дополнителните за Шиење

MUSSTELA 5 Метри 20cm Долго Tassel чипка Дополнителните Скриј Лента Tassels за Завеси Фустани Работ за Шиење

DEN 527.76

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : Сите tassels се направени од високо квалитетен материјал, откако долго се искористи времето, мека на допир, не е лесно да се скрши или да избледи и лесно да се чисти, што може да ја намали вашата дневна перење товар, со висока јачина и добра еластичност, на tassel не е лесно да се падне, едноставно реси чипка е елегантен и класичен, идеален материјали за разни шиење цел, едноставно за вие да го носите и се чува во секојдневниот живот.Богати бои : Богати бои и доволно должина за да се применуваат во различни занаетчиски работи.Широка употреба : овие долго дополнителните украси tassels може да се примени за прибор за облека, DIY проекти, танц облека, етничка облека, свадба фустани, странични додатоци, lampshades, торби,ранци, ѓердани .Овие дополнителните tassel алатници можат да бидат широко се применува на облека ивица кроење, дома декорација, тапациран мебел, DIY проекти, гарланд и други страни материјали; сосема погодна за перница чипка, кревет листови, завеси.Совршен Подарок Идеал : Можете да креирате овие дополнителните украси гајтан за да направи посебни рачно изработени шиење проектот, кој може да биде одличен подарок за пријателите или семејството на Божиќ, денот на Вљубените, birthday (роденден), кои датираат за девојка, пријатели, браќа, и исто така можете да бидете во рацете на вештини и да уживате во забавата на DIY заедно.За било која причина, сте незадоволни со овој производ, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се потрудиме да го реши вашиот проблем, брзо и ефикасно!.Име на производ дополнителните tassel чипка материјал полиестер модел numbe декоративни tassels тип Tassel Дополнителните должина 5yards ширина за 20cm широка употреба Декоративни, Облека ,Завеса Note1 : Можете да изберете различна боја сакате .Note2 : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот .

Главните карактеристики

Избор на клиент