.

.

NBK MJC-95CS-ТА-1-1 5/8 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри од 1 мм и 1-5/8

NBK MJC-95CS-ТА-1-1 5/8 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип, Создаден Дијаметри од 1 мм и 1-5/8

DEN 12230.64

Пристапност
Во достапна форма

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцентричност, аголна неусогласеност и извртување на вибрации за да биде прифатена.Електрична изолација отпор вредност : Не помалку од 2 MΩ.NBK - MJC-95 CS-ТА-1-1 5/8 Вилицата Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.74"x4.96"x4.96", Создаден Дијаметри од 1 и 1-5/8", Отценети вртежен момент 450, Макс вртежен момент 900, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 6000, Моментот на Инерција 2.3x10-3, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 8900, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.1, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 2.0, Ракав Цврстина A98, Масовно 1600 г.

Главните карактеристики

Избор на клиент