.

.

Seametrics MF82S-С-300 TX800 Вметнување Турбина Метар Седло Фитинг, Железо, 3 (3.45-4.05 О Д Опсег)

Seametrics MF82S-С-300 TX800 Вметнување Турбина Метар Седло Фитинг, Железо, 3 (3.45-4.05 О Д Опсег)

DEN 8784.24

Пристапност
Во достапна форма

Приклучоци за IP800, TX800 и EX800-Серија flowmeters.Цевка Големина 3".Пакет Тежина : 10.0 фунти.Земја на Потекло : сад.Seametrics IP800 и TX800 серија вметнување метри, мора да се седи во овие специјални фитинзи што одговара на цевки, големина и материјал.На MF81 tee фитинзи за IP800 серија метри се фабрички калибриран со К-фактор кој може да се влезе во вашиот електронска контрола.На MF82 saddles и weldolets за IP800 и TX800 серија метри се обезбедени со шема за одредување на К-фактор за стандард цевка големини.

Главните карактеристики

Избор на клиент