.

.

133 ГР SYNNADA во ФРИГИЈА 133BC Tyche Зевс Оригинални Овласти монета Добра

133 ГР SYNNADA во ФРИГИЈА 133BC Tyche Зевс Оригинални Овласти монета Добра

DEN 18000.00

Пристапност
Во достапна форма

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа.SYNNADA во ФРИГИЈА 133 BC Tyche Зевс Оригинални Автентични Антички грчки Монета i57705i57705 Автентични Антички Монета на : грчкиот град на Synnada во Phrygia Bronze 20mm (6.93 грама) го Погоди circa 133-1 Век B. C. Maiandri-, magistrate.Референца : Море 5176 var.SNG фон Aulock 3973 Lindgren III 619 Turreted раководител на Tyche право.CYNNAE / MAIANPI, Зевс стои лево, држејќи thunderbolt и sceptre.Важен град наоѓа во северо-источниот дел на Apameia и јужно од Prymnessos, Synnada застана во плодна рамнина насади со маслинки.Убава бел мермер, познат како Synnadic, беше quarried во областа.

Главните карактеристики

Избор на клиент