.

.

40W Пченка LED Светилки (300W Еквивалент),E26/E27 База, AC85-265V,Ултра Светла 3000K Топло Бела за Внатрешна Отворено Голема Површина Гаража Фабрика Склад Висок Залив,4-Пакет

40W Пченка LED Светилки (300W Еквивалент),E26/E27 База, AC85-265V,Ултра Светла 3000K Топло Бела за Внатрешна

DEN 957.36

Пристапност
Во достапна форма

Исклучува ВЕДНАШ - Нашите уличното осветлување е конструиран за да се светлина веднаш кога прекинувачот е превртува.Нема повеќе чекање за светилки за да ги "загрее" или пак на целиот пат на .Ако ви треба топло бела светлина, побарајте ASIN : B07 M9 N2 QQ6. ДОЛГ ЖИВОТ И ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА : LED извор на светлина живот повеќе од 50.000 часа, 5 пати на традиционалните сијалица.и да се намали вашата електрична сметка и до 90% со замена 300 W со 40 W.Лесна Инсталација - E26/E27 база е најчестиот елемент во сијалица база .Исклучете го моќ, за завртка во стариот тела или заобиколат баласт, ако е потребно, и да се сврти на моќ.ОЧИТЕ ЗАШТИТА –Ова LED светло не флеш.Нејзината светлина е слична на онаа на природна светлина.Па тоа не се направи вашите очи уморни.Апликации,Одлична за домашни,гаража,патеката,магацин,штала,патио,двор,градина,улица,канцеларија,училиште,болница,трговски центар, супермаркет, станица, ресторан, хотел, работилница итн, каде треба светлина.Спецификација : име на Производ : led пченка светлина bulbs Watts : 40w Volts : AC85-265v LED Количина : 120 компјутери ,5730 SMDCRI : 80+зрак Агол : 360°Dimmable : yes Size : 62*210mm/2.41*8.19 inch Color температура : 3000 KColor : Топло White Base тип : E26/E27 base Package вклучуваат : 4 парчиња пченка led bulb Note : 1,ве Молиме користете го во чиста и вентилирани environment2,Како патот е далеку, ако постои било каква штета, ве молиме контактирајте со нас во времето, ви благодариме за вашето разбирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент