.

.

Fitbit Flex Безжична Активност + Спиење Wristband, Црна, Мали/Големи

Fitbit Flex Безжична Активност + Спиење Wristband, Црна, Мали/Големи

DEN 167.52

Пристапност
Во достапна форма

Синхронизирање опсег : 20 метри.Следи колку долго и добро да спиете.Песни чекори, растојание, калории изгори и активни минути.Syncs со Windows Vista и подоцна, Mac OS X 10.Ние, исто така, препорачуваме преземање бесплатно исклучен пред туширање, бидејќи, како и со било кој погоден за носене уред, тоа е најдобро за вашата кожа ако бенд останува сува и чиста.Не носат бенд премногу тесно, бидејќи ова може да ги ограничуваат протокот на крв и да се оди против нашите носат и грижа упатства.Песни чекори, растојание, калории изгори и активни минути.Синхронизирање за мобилни уреди бара Bluetooth и Интернет конекција.Еден syncs автоматски и безжични да таблети, компјутери и 150+ водечките i OS, Android и Windows паметни телефони користејќи Bluetooth 4.Чувајте го на сигурно : На помалку вашиот tracker се движи за време на вежбање, толку повеќе шанси имате за одржување на отчукувањата на срцето сигнал во текот на активноста.Повик известувања преку Bluetooth 4.Држете го мирно за десет секунди : Висок интензитет вежби и активности кои предизвикуваат можете да го одржите вашиот зглоб, свиткана (како push-up прозорци) или поместете го вашиот оружје енергично (како танц) може да се меша со отчукувањата на срцето сигнали.Започнете со поместување на уредот до три прст paints над вашиот зглоб на коските, а потоа да експериментираат со малку пониски поставеност.0 безжична технологија.На животниот век на батеријата : до 7 - 10 дена.Тенок, удобно и лесно да се носат (се продава со двете големи и мали wristbands вклучени со меѓусебно поврзување).LED светлата се покаже како вашиот ден е редење против својата цел.Ве (а не вашиот партнер) со тивок разбуди алармот.и подоцна, и да ја води Android и Windows уреди.Предупредување : не користете ако имате пејсмејкер или други внатрешни, или вграден медицински уред.Тенок, удобно и лесно да се носат (се продава со двете големи и мали wristbands вклучени со меѓусебно поврзување). 1 wristband кој делува и како Активност }); }); Упатство за Купување се Движат нагоре : Од крвта се зголемува и понатаму до вашата рака, носат tracker повисоко на вашиот зглоб за да се подобри срцето сигнал за време на вежбање.6 и горе, i Phone 4 S, а подоцна, i Pad 3 генерација.

Главните карактеристики

Избор на клиент