.

.

GE Healthcare 1002-240, Одделение 2 Квалитативна Филтер Хартија Стандард Одделение, Круг, 240 мм, 100 Пакет

GE Healthcare 1002-240, Одделение 2 Квалитативна Филтер Хартија Стандард Одделение, Круг, 240 мм, 100 Пакет

DEN 1986.48

Пристапност
Во достапна форма

Овие целулоза филтри се користат во квалитативни аналитички техники за да се утврди и да се идентификуваат материјали Малку повеќе retentive од Одделение 1 со соодветно зголемување во филтрација време (односно, малку побавно филтрација брзина).Повеќе абсорбента од Одделение 1. Во прилог на општата филтрација во 8 m големина на честички спектар, екстра absorbency се користи, на пример, да се одржи на почвата на хранливи материи во растенијата раст испитувања.Исто така се користи за следење на одредени загадувачи во атмосферата и во почвата тестирање.Исто така, на располагање prepleated како Одделение 2 V.Prepleated квалитативни филтри се исто така достапни, кои даваат подобри проток и зголемување на вчитување капацитет во споредба со еквивалент рамен филтри.

Главните карактеристики

Избор на клиент