.

.

Wantdo Девојка е Отпорен на Вода Зимско Палто Топло Изолирани Поместена Puffer Јакна со Аспиратор

Wantdo Девојка е Отпорен на Вода Зимско Палто Топло Изолирани Поместена Puffer Јакна со Аспиратор

DEN 1535.76

Пристапност
Во достапна форма

100% Pongee.Патент затворање.Страна-се мијат и во Машина перат.Неспоредлив Удобност s puffer јакна за девојки ви помогне да се задржи безбедност во темни услови.За дополнителна топлина и вода-отвратителен заштита во зимски средини, се фатил за Wantdo Девојки Puffer Јакна и никогаш не гледај назад.Wantdo комбинирање на висок квалитет на синтетичка изолација со СТП мембрана, на Wantdo девојки зима паркови дава деца на toasty топлина и временските заштита.Оваа Wantdo девојки quilted меур јакна е направен од pongee ткаенина, која е водоотпорен, windproof, издржливи и отпорни на абразија.Pongee ткаенина има поголема густина, со СТП мембрана под ткаенината да се формира windproof и водоотпорен бариера.DWR (трајни водоотпорен) школка го задржува руно наредени zip до јакна сува во светлина дожд или магливата времето за 3 часа со овие Wantdo девојки зимски капут.Wantdo Девојки Водоотпорен Puffer Јакна Топло Зима Паркови.Секое дете заслужува Wantdo зимска јакна дека останува во совршена форма и облик за долго време.Оваа Wantdo puffer јакна за девојки има трајни школка ткаенина и заштитен слој, кој штитови против триење и солзи.На Wantdo деца зима изолирани јакна е hardshell има 3000mm водоотпорен индекс и е дизајниран да издржи вода со леснотија.Оваа Wantdo деца' топло руно наредени јакна, исто така, помага да прахосвам влага и пот побрзо и да останат топли и суви во текот на целиот ден долго дури и под магливата или влажни услови.Тоа исто така е опремен со топла худ, кој го штити вратот, лицето и ушите од лути правец.Клучни Карактеристики за Секојдневно Носење.Уникатен дизајн на еластична манжетни води снег надвор од вашиот ракавите и да се задржи вашите раце потопол и посува.На руно поставата и дебели соочи се во оваа puffer грбот може да се задржи што потопол и посува.Две рачни џебовите на оваа Wantdo зима изолирани јакна е погодно за чување на вашите клучеви, картички и телефонски кога ќе одат на отворено.Оваа Wantdo топло подуени јакна со отстранлив капак гарантира дека можете да го носат флексибилно во различни ситуации.Светло-како одраз лента на овој девојки puffer јакна за девојки ви помогне да се задржи безбедност во темни услови.Уживаат во возбудата од се случува на отворено во зима, со Wantdo девојки водоотпорен и windproof зима puffer грб.

Главните карактеристики

Избор на клиент