.

.

12v 800ah Сончевиот Систем Батерија Гел Батеријата Нови

12v 800ah Сончевиот Систем Батерија Гел Батеријата Нови

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Бренд : Ryton.БРЕНД НОВИ БРОДОВИ ДИРЕКТНО ОД MANUFACTURERWE ДА се ПОВРЗЕТЕ на СИТЕ 4 БАТЕРИИ ВО СЕРИЈА ДА се НАПРАВИ ТОА 48 V НАМЕСТО 12 V (upcharge важи)ВКУПНО AMP ЧАС : 800 AHWEIGHT ЗА СЕКОЈА БАТЕРИЈА : 58 KGSSIZE ЗА СЕКОЈА БАТЕРИЈА : 521 X237 X217 CM ТЕРМИНАЛ НАПИШЕТЕ : T20 INCLUDES : 4 - 200 AH BATTERYBattery тип : Гел и длабоко циклус/AGMColor : Црна/Зелена/Yellow Contain материјал : ABS/PVCTerminal материјал : олово/Cooper Plate материјал : Pb Ca легури, Pb Sn легури, Pb Sb alloy Float полнење напон(25℃) : 13.60 V~13.80 VCyclic полнење напон(25℃) : 14.50 да 14.90 VMaximum полнење на струјата : 30 ACertification : CE, MSDS, FCC, ISO9001 Application : UPS-от,на комуникација,на сончевиот систем,во правец на системот,etc WORLDWIDE ДОСТАПНИ (исклучува некои земји, PO Кутии, AFO адреси)Извезуваат Од Export Your Store.

Главните карактеристики

Избор на клиент