.

.

STREN-FLEX 20 ft. Прилагодлив, Триаголник, Заклучување Кука Синџир Прашка, Одделение 100 Легиран Челик

STREN-FLEX 20 ft. Прилагодлив, Триаголник, Заклучување Кука Синџир Прашка, Одделение 100 Легиран Челик

DEN 431.76

Пристапност
Во достапна форма

Предмет : Синџир Прашка.Оцена : 100. Број на Прашка Нозе : 1. Синџир Големина : 1/2".Прашка Капацитет Од 90 Степени : 15,000 lb.Оваа прилагодливи синџир прашка е погодна за ракување со чудна форма или хард-да-позиција товари.На една нога дизајн нуди флексибилност на една нога прашка со придобивките на прилагодливи дизајн.Челичната конструкција помага да се обезбеди сила, леснотија, и ' рѓа отпор.Идеален за употреба каде headroom е ограничена, со подвижни хидраулични кранови, и избалансиран или неурамнотежени товари.Спецификација : Предмет : Синџир Sling Grade : 100 Number на Прашка Нозе : 1 Chain Големина : 1/2"Прашка Капацитет Од 90 Степени : 15,000 lb.Прашка Тип : Прилагодлив, Триаголник, Заклучување Hook Hook Отворање : 1-3/8"Должина на Прашка Нога : 18.8 ft.Господар Линк/Кауција вкупна Висина : 9"Господар Линк/Кауција Отворање Висина : 7"Господар Линк/Кауција Отворање Ширина : 3-1/2"Боја : Црна, Red Finish : Painted Sling Должина : 20 ft.Стандарди : ASME B30.9, OSHA, NACMIncludes : Трајни Метална Ознака ID, во Прилог на Sling Sling Материјал : Steel Sling Хардвер Материјали : Челик".

Главните карактеристики

Избор на клиент