.

.

Паричникот Кожа за на доградба на Акрилни Образец Акрилик Шема AAB-401 Уметност Кожа за DIY Занает Шиење Плетење Капи

Паричникот Кожа за на доградба на Акрилни Образец Акрилик Шема AAB-401 Уметност Кожа за DIY Занает Шиење Плетење

DEN 484.56

Пристапност
Во достапна форма

Да ги користите овие обрасци да се направи долго паричници, кои се и практични и забавни, погодна за оние кои сакаат DIY занаети.Образецот е направена од акрилик материјал, кој е издржлив, времето-отпорни и има долг животен век.На акрилик шаблон има заштитен слој, кој може ефикасно да се спречи триење и влијание за време на транспортот.Овој DIY акрилик дефиниција е транспарентен, јасно може да се види дали постојат дефекти на кожа надворешноста, како и ефикасно да се избегне кожа отпад.Ова акрилик шаблон има прецизно сечење на далечина, транспарентни и јасни образец, може да се постигне прецизно сечење и крои.Функција : 1. Ова акрилик шаблон има прецизно сечење на далечина, транспарентни и јасни образец, може да се постигне прецизно сечење и крои.2. Образецот е направена од акрилик материјал, кој е издржлив, времето-отпорни и има долг животен век.3. Овој DIY акрилик дефиниција е транспарентен, јасно може да се види дали постојат дефекти на кожа надворешноста, како и ефикасно да се избегне кожа отпад.4. Да ги користите овие обрасци да се направи долго паричници, кои се и практични и забавни, погодна за оние кои сакаат DIY занаети.5. На акрилик шаблон има заштитен слој, кој може ефикасно да се спречи триење и влијание за време на транспортот.Спецификации : Предмет Тип : Акрилик Template Material : Acrylic Function : Направи раст wallet Finished Стил : Долго wallet Finished Производ Големина : Прибл. 11 x 19 x 1cm / 4.3 x 7.5 x 0.4 in Hardware Референца : Магнетни buckle Material Опис : Прибл. 10.2 cm / 4in (за референца само)Препораки : 1. Тешко кожа, како што се зеленчук мека кожа, се препорачува да се намали со awl заедно моделот линија, или директно да се намали со кожа нож.2. За некои кожа обработени со посебна занаети, кортекс не може да бидат означени со awl, па тоа треба да се намали со пенкало.Пакет Листата : 2 x Акрилик Дефиниција.

Главните карактеристики

Избор на клиент