.

.

1000 Парчиња Клиент Благодарност Налепници Мал Бизнис Налепница се Тркалаат Круг самолепливи Налепници Етикети за Пакување на Поштенски Пликови Разгледници, Од 1,5 И

1000 Парчиња Клиент Благодарност Налепници Мал Бизнис Налепница се Тркалаат Круг самолепливи Налепници Етикети

DEN 239.76

Пристапност
Во достапна форма

Квалитет на материјалот : овие самолепливи подарок налепници се направени на квалитетна хартија и функција силна лепливоста, тие се лесно да лупам off (исклучено) и паста за мазна и чиста површина; Тие може да се придржуваат цврсто на површината и се лесно да се отстрани без да остават остатоци.Додадете личен стил : овие забава бизнис подарок налепници може да ви помогнат да идентификувате вашите клиенти во стил, овозможувајќи ви да додадете личен допир на вашите нарачки и комуникации лесно и брзо; Повеќето клиенти ќе се чувствувате топло и задоволен по добивањето на нив.Изгради односи со клиенти : може да се држи на клиентите благодарност налепница на етикетата на пакувањето, плик, разгледница, кутија, писмото или да ја користите како плик печат на вашиот директна пошта; Овој бизнис налепница се тркалаат ви помогне да се воспостави близок однос со вашите клиенти и да им даде убаво чувство на искуство.Доволно количество и соодветна големина : ќе добиете 1000 парчиња круг подарок налепници во вкупно, секој налепница мерки околу 1,5 инчи во дијаметар; количината е доволна за да ги задоволат вашите различни потреби, и големината е погоден за лепење на многу површини.Живописни дизајн : овие мали бизнис етикетите се во боја слатка, и се печатат со убава фонтови и срцето облик модели, едноставен и светли бои за да ги направи да изгледаат повеќе убави и привлечни.

Главните карактеристики

Избор на клиент