.

.

Куче Темперамент и Поводник Сет за Одење, да се Избега Доказ Вест Подигнат со Мека Мрежа, Прилагодливи Лепенка, Рефлексивни Ленти за Маче Мачки и Кутре Кучиња

Куче Темперамент и Поводник Сет за Одење, да се Избега Доказ Вест Подигнат со Мека Мрежа, Прилагодливи Лепенка,

DEN 431.76

Пристапност
Во достапна форма

ПРИЛАГОДЛИВИ ТЕМПЕРАМЕНТ ЗА ВАШАТА МАЧКА-Големина XL одговара на Градите Дебелина 18.5"-20.4".Може да постојат некои разлики во различни раси, ве молиме мерка вашето домашно милениче градите пред да го купат.Ве молиме обрнете повеќе трпение и водич да го води вашето домашно милениче да се носат темперамент за прв пат, а потоа ги однесе надвор.МЕКА т избега или да се изгуби.Кучето се подигнат е дизајниран да се шират притисок спречување на домашни миленици од гушење и повреда на грлото кога кучето го повлекува.Одење вашето домашно милениче може да биде пријатно за двајцата вас со овој лесен подигнат во собата.Ајде!Земете забавуваат и да уживаат на отворено одење. *Погоден за Кучиња, Мачки, Зајаци, Свињи, Големи Ferrets, и други мали животни.Ако вашето домашно милениче никогаш не носи некоја вест подигнат пред, користете закуски да го води вашето куче да го подигнат.По запознаени со темперамент, обидете се да го носат мирно.По успешно се носи, им даде награда на него/неа.Прикачување на поводник и се шетаат во познат животната средина.Воз неколку пати и поттикнување на него/неа.Да го доведе да одат.Ако сте срамежливи домашно милениче, да се биде внимателен да не одат да се бучни места.Ако вашето домашно милениче е влечење на јаже, да застане и да чека тоа да се опуштите, а потоа се движи.

Главните карактеристики

Избор на клиент