.

.

Lovejoy 1450 Серија Вратило Заклучување на Уредот, Метрички, 45 mm бунари со дијаметар x 75мм надворешниот дијаметар на вратило заклучување на уредот, 1253 ft-lb Максимална Прен?

Lovejoy 1450 Серија Вратило Заклучување на Уредот, Метрички, 45 mm бунари со дијаметар x 75мм надворешниот дијаметар

DEN 1465.92

Пристапност
Во достапна форма

Вратило јаки се прстен во форма на уреди првенствено се користи за да се обезбеди компоненти на шахти.Lovejoy произведува флексибилни спојки, универзална зглобовите, променлива брзина на дискови, како и други пренос и механичка енергија производи.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Тие, исто така, служи како locators, механички запира, и изолација помеѓу другите компоненти.На два основни видови на вратило јаки се стегање (или подели) јаки, кои доаѓаат во еден или два парче дизајни, и setscrew јаки.

Главните карактеристики

Избор на клиент