.

.

Мини Гел лак Светилка со УВ Светлина 12ml, Трајни и Обновливи за UV / LED Впие Исклучување Полу-Permanente Гел лак за Собирање на Ноктите Салон за Уметност УВ Led Светилка Светл?

Мини Гел лак Светилка со УВ Светлина 12ml, Трајни и Обновливи за UV / LED Впие Исклучување Полу-Permanente Гел

DEN 215.76

Пристапност
Во достапна форма

Многу повеќе пригоден : мини светилка е погодност да се донесе и да го користите.Protable : Мини големина најдобро за патување и бизнис патување.Поблиску бела светлина, ги штити вашите раце и очи, како и избегнување на штета од застарени помине фен.Одговара Гел Тип : Лекување на сите видови на УВ и LED гел ноктите полирање.МИНИ ПРЕНОСНИ УВ СВЕТЛИНА : Доаѓа со USB кабел, понесете со вас било каде сакате.Време на поставување на располагање, притиснете го копчето еднаш за поставување на 30 години, или два пати за 60-тите години амбиент.Карактеристики : *Мини големина најдобро за патување и бизнис патување. *UV/LED светилка лечи ноктите или ноктите, на многу начини. *6pcs трајни LED светло монистра, нема потреба да го замени било која сијалица. *Поблиску бела светлина, ги штити вашите раце и очи, како и избегнување на штета од застарени помине фен.Спецификации Моќност : 6 W Материјал : PC & АБС Боја : Бела Бранова Должина : 365nm + 405nm Услуга Живот : Прибл. 50000 часа Тајмер Поставки : 45s/60-тите години Големина : 131x67x19mm (L*W*H) Одговара Гел Тип : лекување на сите видови на УВ и LED гел ноктите полирање.Работата Настава *се Поврзете DC адаптер *Притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче,стандардно поставување на времето 45s *Притиснете за ON/OFF Копчето, времето поставување на 60-тите години На пакетот вклучува : Мини Светилка x 1 USB Кабел x1 *Забелешка: На адаптер не се вклучени во додаток листата.*Предупредува: ве Молиме прочитајте го упатството внимателно пред користење на Светилка, ве Молиме за напојување со точен напон Не дозволуваат било каква течност во машина на друг начин,штетата може да се случи ве Молиме отстранете го адаптерот, кога оставајќи ве молиме да не ја вклучите машината вишокот од 300 минути, во спротивно тоа може да го намали животниот век на ноктите светилка.

Главните карактеристики

Избор на клиент