.

.

Hanumna во Panchmukhi Држење на телото, а Светиот Хинду Верски Постер Сликата со Рамка за Обожување Цел

Hanumna во Panchmukhi Држење на телото, а Светиот Хинду Верски Постер Сликата со Рамка за Обожување Цел

DEN 750.00

Пристапност
Во достапна форма

Hanuman е vanara (мајмун-како хуманоидни божество), приврзаник на Rama, и еден од централните ликови во Санскритскиот epic Ramayana.Големина на Рамка : - (H) = 24 cms ставаме нашите најдобри напори за да се прикаже различни домот на телото на Господарот Шива.Гледачот може да се купи и го стави Office / Home / на Верски или декорација цел.

Главните карактеристики

Избор на клиент