.

.

LESCOLTON IPL Отстранување на Влакна, Profesional Безболно Отстранување на Влакна Систем (T019)

LESCOLTON IPL Отстранување на Влакна, Profesional Безболно Отстранување на Влакна Систем (T019)

DEN 1439.76

Пристапност
Во достапна форма

Професионалните Отстранување на Влакна Технологија : LESCOLTON обезбедува отстранување на влакна технологија, која ќе се претворат од меланин се апсорбира сијалица и транспорт на топлина.Овој ефект е безболно, за да се спречи растот на косата и нагоре.Оваа патентирана технологија ви нуди постојан отстранување на влакна искуство.Пет Прилагодливи Ниво на Енергија : Можете да го прилагодите нивото на енергија или операција режими според кожата област и раст на косата.Исто така, се разликува од другите IPLs на пазарот, LESCOLTON IPL е направен за кварц цевка.Оваа епилатор е опремен со вграден заштитен око механизам, дозволувајќи им на уредот може да биде блескави, кога кожата е откриен.Вистинска Кожа Отстранување на Влакна Нега : LESCOLTON IPL отстранување на влакна систем е многу нежна,особено за лекување на чувствителните области,како што се лицето или бикини линија.Долго-траен прецизност флеш е погоден за третман на косата на вашето лице под образ и во мали делови од телото како на пример бикини и пазуви.Тоа е лицето коса да се очисти, без да се грижите за појава на јадеж слама или засрамувачки кожата водени очи да се направи.Вистински Отстранување на Влакна Трепка Глава : Безбедност сензор, пигмент се третира и кожата знаеше контроли.Исто така, една површина е 4 cm2 има, едноставно флеш diffuser е во кертриџ.Оваа епилатор е опремен со вграден заштитен око механизам, дозволувајќи им на уредот може да биде само, кога кожата е откриен.LESCOLTON отстранување на влакна систем за прилагодено решение за вашето тело, лице или бикини. 100% По-Продажбата на Гаранција : Ако имате било какви прашања во врска со ipl коса смена profesional депилација за жени, можете да контактирате со нас, ние ќе ви обезбедиме со задоволително решение во рок од 24 часа.

Главните карактеристики

Избор на клиент