.

.

Intercomp PT300WD Безжична Тркала Оптоварување Скала за Двојна/Големите Гуми, 30K lb x 50 lb

Intercomp PT300WD Безжична Тркала Оптоварување Скала за Двојна/Големите Гуми, 30K lb x 50 lb

DEN 1031.76

Пристапност
Во достапна форма

Дисплеј : 5.5-Цифрениот LCD со 1" Ликови.Индикатор : Интегриран Индикатор со сеопфатна push копчето контроли, вклучувајќи (On/Off, Локални/Вкупно, Нула, & Print/Accum).Подлога Димензии : 12" x 22" x 3".Моќност : Соларна енергија обезбедува до една година од животот на батеријата со текот на денот, за употреба на отворено (До 250 часа без соларна енергија, батерии вклучени).Апликации : Високо адаптибилен на повеќе апликации од земјоделството за транспорт.Изграден со истата технологија како стандард PT300 скали, PT300 WD скали се пошироко да се приспособат на двојна или супер-еден гуми и се достапни во капацитети до 40,000 lb (20,000 kg).Стандардни опции за сите дел броеви вклучуваат лесни, солиден сите алуминиумска конструкција со точност од ±1%.RFX Безжична Мерење, изградена-во сончевиот полнење панели, и IP67 заштита.Голем LCD дисплеј со светлина за лесно читања од скали.На животниот век на батеријата е значително подобрен со користење на соларни панели кои ќе моќ на вага, за период до една година пред потреба од директна моќ полнење со текот на денот за употреба на отворено.

Главните карактеристики

Избор на клиент