.

.

13L Млеко Pasteurizer, 110V Комерцијални Млеко Pasteurization Машина со Мешање Миксер, од Нерѓосувачки Челик, Храна Одделение Pasteurizing Создателот за Млеко Сок сладолед Млечни Опрема

13L Млеко Pasteurizer, 110V Комерцијални Млеко Pasteurization Машина со Мешање Миксер, од Нерѓосувачки Челик,

DEN 276.00

Пристапност
Во достапна форма

Параметар на Pasteurization Машина : 110 V, 60 HZ Комерцијални Млеко Pasteurizer, капацитет : 13 L, моќност : 1000 W, НИ приклучокот.Стерилизирање контрола на Температурата опсег : 60 ~ 85 °C, Материјал : Храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик.Детали за производот : Јачина : 13 L, Машина Големина : 17.3"x16.9"x22.8"(44x43x58cm), тежина : 55 lbs(25kg), Стерилизирање време : 40mins/серија.Ефикасна Стерилизација : 360°мешајќи лист, насочен стерилизација технологија, отпорност на Корозија, лесен за чистење и нема истекување.Акрилик Visable на Корица : Стабилна и сигурна контрола на извршувањето гаранција.Countertop дизајн, Лесно да се работи, табелата покажува повеќе точни.Апликации : Ова млеко pasteurizer е погодна за свежо млеко, сокови, сладолед и други течности.Широко се користи во пијат продавници, ресторани, пасишта, фарми, млеко барови, итн.Параметар на Pasteurization Машина : 110 V, 60 HZ Комерцијални Млеко Pasteurizer, капацитет : 13 L, моќност : 1000 W, НИ приклучокот.Стерилизирање контрола на Температурата опсег : 60 ~ 85 °C, Материјал : Храна одделение 304 од не ' рѓосувачки челик.Детали за производот : Јачина : 13 L, Машина Големина : 17.3"x16.9"x22.8"(44x43x58cm), тежина : 55 lbs(25kg), Стерилизирање време : 40mins/серија.Ефикасна Стерилизација : 360°мешајќи лист, насочен стерилизација технологија, отпорност на Корозија, лесен за чистење и нема истекување.Акрилик Visable на Корица : Стабилна и сигурна контрола на извршувањето гаранција.Countertop дизајн, Лесно да се работи, табелата покажува повеќе точни.Апликации : Ова млеко pasteurizer е погодна за свежо млеко, сокови, сладолед и други течности.Широко се користи во пијат продавници, ресторани, пасишта, фарми, млеко барови, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент