.

.

3D Пеперутка Форма Торта Декорирање Мувла Тепсија Алуминиумска Свадба на Божиќ Роденденска Торта за Печење

3D Пеперутка Форма Торта Декорирање Мувла Тепсија Алуминиумска Свадба на Божиќ Роденденска Торта за Печење

DEN 383.76

Пристапност
Во достапна форма

Оваа Торта Мувла Совршен за Изработка на Торта или Десерт за Денот, ноќта на Вештерките Партија и Божиќ Партија итн Другите Големи Фестивали.Се пече Убави и Смешни 3 D Торта со Прекрасен Вкус и Убава Форма за Вашите Деца или Пријателите,Семејството.Тие Ќе ви се Допадне и Се Многу Среќни.Направени од Високо Сила Храна Одделение Алуминиум, Издржлив и Не е Лесно Деформација.Површината на Мувла Помина Tthrough Анодна Оксидација Отпорни.Безбедност и Здрави,Лесни,Направени од Храна Одделение Цврстата Алуминиумска Легура, Температура, Отценети да 550 F (Farenheit).Издржливи и Не е Лесно Деформација.Полиран со Onnstick Површината да се Направи печива Лесно да се Отстрани Од Печење Калај.Брзо Ослободување Не-стап Заврши Ви Овозможува да ги Отстраните Вашите Свежо Печени Торта без да се Оштети.Овој Цртан Лик Пан Торта Карактеристики Висока Топлина за Пренос Ефикасност за да се Обезбеди Дури и за Печење Процес.Униформа Греење, Површината Анодна Оксидација Отпорни На Третман.Рака Мие Само.Изберете Мека Алатки и Благ Детергент Кога Ќе се Чисти Тоа да се Заштити Не-стап Слој.Answer : ___________________________ NOTE : Пред Користење на Неодамна Купи Торта Калап за Прв Пат, Натопете Го во Чиста Вода и Исушете ја со Вода, а Потоа се Стави Малку Маст На Внатрешниот Ѕид на Мувла и се Пече Во Рерна Бавно (Околу 150 ℃) за Околу 5 ~ 10 Минути, Што Може да се Обезбеди Трајност на Производот.Боја : Пеперутка.

Главните карактеристики

Избор на клиент