.

.

SunFounder RasPad 3.0 - Сите-во-Едно Малина Пи 4B Таблета со Малина Пи Крајната Дополнителен Комплет

SunFounder RasPad 3.0 - Сите-во-Едно Малина Пи 4B Таблета со Малина Пи Крајната Дополнителен Комплет

DEN 6479.76

Пристапност
Во достапна форма

【ПРЕНОСНИ МАЛИНА ПИ ТАБЛЕТА】идеална програмирање Малина Пи таблета совршено компатибилни со Малина Пи 4 B.Ras Pad со внатрешна 10.1 инчен IPS Пи екран осетлив на допир LCD монитор, со висока резолуција од 1280×800 пиксели, 10-прст на допир, 5 часа, долго траење на батеријата.Лесно се составуваат со 2 чекори за да се започна во секое време секаде. 【ABOUNDANT АПЛИКАЦИЈА】Компатибилен со Arduino, Raspbian, Ubuntu Десктоп, Хром оперативен СИСТЕМ, Android и повеќе..се Реализира Таблета на Програмата & Далечински Контролер и Резервни Екранот.Покрај програмирање, Ras Pad може да биде добар Далечински Крак на Екранот да се направи 3 D печатење/ играат игри/ изгради Io T проекти/ научат Нула 3.0. 【RASPAD3.0 VS Други Компјутери】Како Сите-во-едно Малина Пи таблета, Ras Pad 3.0 има подобро елегантност и преносливост во споредба со други компјутери.Со голема батеријата управување, вградени звучници, rotationable употреба и да го покрие заштита.Ние исто така, додаде ТФ-картичка продолжување дизајн.Корисниците брзо може да се замени за Micro SD картичка, без отворање на задниот поклопец. 【Крајната Малина Пи Комплет】Sun Founder Малина Пи Крајната Комплет е погодна за сите корисници, од почетници до напредни програмери.Содржи целосен спектар на компоненти и сензор модули, пакетот од 131 пример проекти ќе се зголеми функционалноста на сите Малина Пи модели. 【One-stop Онлајн Учење & Програмирање】Sun Founders онлајн платформа за учење обезбедува професионални one-stop shop за програмирање на Малина Пи.Со детални упатства и богата содржина, поддржува читање, промена, програмирање и инстант преземање на сите предвидени код, и нови содржини се ажурира постојано.

Главните карактеристики

Избор на клиент