.

.

Вредност Серија Гас Конвекција Рерна, Дупло Магацинот

Вредност Серија Гас Конвекција Рерна, Дупло Магацинот

DEN 18312.00

Пристапност
Во достапна форма

Вредноста Серија гас конвекција печка е двојно оџакот, стандард длабочина модел.Со патентиран "plug-in приклучок од" control panel, оваа единица е лесно да се услуга.Тоа карактеристики нерѓосувачки челик пред се, страни и на врвот.Овој модел има солидна нерѓосувачки челик зависни врати со полн 180° отворање.Внатрешноста е направена од coved порцелан, и карактеристики рерна светла.Две-брзина, HP фан мотор има принудени излади режим.Двојна врата печат систем го задржува топлината во внатрешноста на рерната.Оваа рерна доаѓа со 11 позиција на решетката водичи и пет позлатен рерна полици.На цврста состојба термостат има температура спектар на +140°F до +500°F. 60 минута механички тајмер овозможува прецизно готвење.Оваа единица доаѓа стандард со 6" од не ' рѓосувачки челик нозе.Изберете од Природни или ЛП гас.Централната Ресторан Производи нуди бесплатен, истиот ден превозот на Вредноста Серија двојно оџакот гас фурната конвекција.Главни Карактеристики : Гас Тип : Природни или ЛП BTU : 108,000 Нерѓосувачки челик пред се, страни и на врвот од не 'Рѓосувачки челик зависни врати, со 180° отворање на Електронски палење со пламен сигурносен уред Температура опсег : +140°F до +500°F 11 рек позиции со 5 жица полици предвидени по рерна 6" од не ' рѓосувачки челик нозе NSF наведени.

Главните карактеристики

Избор на клиент